Szkolenie i treningi Szachowe programy komputerowe Książki szachowe w j. polskim
Puchary i medale szachowe Książki szachowe importowane Szachy i zegary turniejowe
Szachy popularne i warcaby Strona główna E-mail

Zamawiam: "Program szkolenia szachistów na I kategorię" E. Goleniszczew 2004 r. 144 str.


Sposoby płatności (za 1 sztukę):

Zapłata przy odbiorze przesyłki (poczta - dostawa 1 dzień) - opłata za wysyłkę 17 zł, tylko miejscowości na tej liście, pozostałe miejscowości - dostawa 2 dni
Wcześniejsza wpłata na konto, po otrzymaniu potwierdzenia (poczta - dostawa do 3 dni) - opłata za wysyłkę 10 zł
Wcześniejsza wpłata na konto, po otrzymaniu potwierdzenia (poczta - dostawa 1 dzień) - opłata za wysyłkę 13 zł

Przy zamówieniu większej ilości produktów opłata za wysyłkę będzie korzystniejsza, ponieważ zostanie obliczona według łącznej wagi produktów.

Aby złożyć zamówienie można zadzwonić na nr tel. 514/655-885 podając: imię, nazwisko, adres i telefon kontaktowy oraz zamówienie i wybór sposobu płatności.

Można też wysłać e-maila na adres: szachy@gambit.sosnowiec.pl podając: imię, nazwisko, adres i telefon kontaktowy oraz zamówienie i wybór sposobu płatności.

Jeżeli w ciągu 24 godzin nie otrzymacie Państwo e-maila z potwierdzeniem zamówienia, prosimy o kontakt telefoniczny.


Program ten ułatwi nauczanie szachów w Uczniowskich Klubach Szachowych, Domach Kultury i Klubach Szachowych i może pomóc w indywidualnej pracy nad szachami. Przeznaczony jest dla trenerów, instruktorów i prowadzących zajęcia z szachistami, którzy już przerobili "Program na III kategorię" i "Program na II kategorię".

"Program szkolenia szachistów na I kategorię" przedstawiono w formie lekcji, więc może być wykorzystany do samodzielnej nauki gry w szachy przez szachistów w każdym wieku. Plan nauki jest obliczony na 300 godzin - 75 zajęć dwa razy w tygodniu po 4 godziny każde, razem 300 godzin.

Układ lekcji wygląda następująco: sprawdzenie domowych zadań, przedstawienie i wyjaśnienie teoretycznego materiału, zapisanie przez słuchaczy nowych domowych zadań i część praktyczna. Część teoretyczna nie powinna przekraczać 45 minut, a tylko konkurs rozwiązywania zadań może trwać do 1-ej godziny. W skład praktycznej części wchodzi: gra w turniejach klasyfikacyjnych z normą na I kategorię i odpowiednim tempem gry, analiza rozegranych partii, symultany (seanse gry jednoczesnej) - normalne i tematyczne, turnieje szachów szybkich i błyskawicznych, oraz analiza wyników konkursów.

Program na I kat. zawiera nast. tematy:
- dużo kombinacji do rozwiązania
- trening techniki obliczeń
- strategia szachowa np. izolowany pion w centrum, struktura karlsbadzka, zamknięte centrum, dynamiczna ofiara piona
- dużo o końcówkach np. jednopolowe i różnopolowe gońce, końcówki skoczkowe, goniec przeciw skoczkowi, końcówki wieżowe, walka wieży z lekką figurą, końcówki hetmańskie.

Opis wydawcy.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2003-2014 Agencja Szachowa "Gambit"