Edukacyjne gry planszowe i karciane odgrywają bardzo ważną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka. Wspólna zabawa z grami planszowymi wzmacnia więź między dzieckiem a rodzicem, a za sprawą silnego nacisku na aspekt edukacyjny, pomagają one najmłodszym poszerzać swoją wiedzę oraz przyswajać nowe umiejętności. Przede wszystkim gry stanowią jednak świetną zabawę, która uczy dzieci przyjemnego spędzania czasu bez elektroniki.

Gry planszowe które edukują

Gry edukacyjne dla dzieci zazwyczaj cechują się prostymi zasadami, zrozumiałymi nawet dla najmłodszych oraz bajkową, kolorową oprawą graficzną. Nie zawsze jest to jednak regułą, a poszczególne cechy i poziom trudności różnią się w zależności od tytułu. Wybierając grę planszową lub karcianą dla swojego dziecka warto przede wszystkim skupić się na jego wieku, ale również zainteresowaniach. Dotyczy to głównie tytułów stylizowanych, nawiązujących do określonej bajki, filmu lub serii (np. Psi Patrol, Harry Potter lub Minionki), ale także gier z konkretnych kategorii, takich jak strategiczne lub pamięciowe.

Wiele gier dla dzieci jest jednak na tyle uniwersalnych, że powinny przypaść do gustu każdemu maluchowi. Wśród gier planszowych i karcianych znajdą się również pozycje dla starszych dzieci, które postawią im całkiem nowe wyzwanie, dopasowując swój poziom trudności do ich wieku.Wśród gier planszowych dla dzieci warto zwrócić uwagę na gry zręcznościowe, które ćwiczą koordynację ruchową, jednocześnie zapewniając świetną zabawę dla całej rodziny. Prócz tradycyjnych gier zręcznościowych, takich jak bierki, Twister czy rybki, warto wyróżnić nowe, oryginalne tytuły, zaskakujące niebanalną rozgrywką. W tej kategorii gier planszowych królują przede wszystkim proste, intuicyjne zasady, które bez problemu opanują również najmłodsze dzieci. Jednocześnie dużo się w nich dzieje, dzięki czemu z pewnością przypadną do gustu tym maluchom, które szybko nudzą się tradycyjnymi grami planszowymi i karcianymi.

Nauczanie przez gry planszowe

Gry karciane i planszowe dla dzieci to również doskonały pomysł na prezent z okazji urodzin, Dnia Dziecka lub Bożego Narodzenia. Zaskocz swoją pociechę nową grą, która zapewni długie godziny dobrej zabawy oraz wesprze jej rozwój, sprawiając, że nauka stanie się przyjemnością!