Czy rzeczywiście powinniśmy sięgać po tak popularne teraz gry planszowe? Czy gra w nie naprawdę może nam coś konkretnego dać? Sami się o tym przekonajmy. Na pierwszy rzut oka gry planszowe rodzinne mogą wydać nam się mało atrakcyjne, ale jeśli chociaż raz zasiądziemy do nich i poświęcimy im więcej czasu, bardzo szybko dostrzeżemy, co takiego widzą w nich inni ludzie. Sami będziemy mogli prędko to dojrzeć. Planszówki uzależniają. Robią to nawet silniej od gier komputerowych. Ale to dobrze!

Dlaczego warto grać w gry planszowe?

Zainteresowanie planszówkami dość mocno wiąże się z bogatym życiem towarzyskim. Na początku gramy w takie gry sami. Czasami zapraszamy do nich ewentualnie najbliższą rodzinę, rzadziej proponujemy je swoim znajomym – robimy to wtedy, gdy akurat wpadną do nas na imprezę. Z biegiem czasu zaczyna się to zmieniać. Chcemy grać coraz więcej i coraz częściej, a do tego potrzebujemy oczywiście jakichś kompanów, więc zaczynamy ich szukać, przestając się ograniczać wyłącznie do swojego wąskiego i stałego grona znajomych. Wychodzimy dalej. Szukamy różnego rodzaju targów, konferencji i innych imprez dla graczy. Dołączamy do wydarzeń, których uczestnikami są ludzie mający dokładnie tę samą pasję co my – uwielbiający gry planszowe i wszystko to, co z nimi związane. To już prosta droga do poznania ciekawych osobistości. Niektóre powstałe w taki sposób relacje będą polegać wyłącznie na graniu w gry, ale inne mogą przerodzić się po pewnym czasie w prawdziwe przyjaźnie. Być może nawet dzięki planszówkom uda nam się poznać miłość naszego życia. Wszystko się może zdarzyć. A to dobre, gdy otaczamy się ludźmi, z którymi zaczynamy dzielić swoje życiowe zainteresowania.

A w rzeczywistości nie musimy nawet opuszczać swojego domu, by grać w gry planszowe i poznawać innych graczy. Poszukajmy po prostu w sieci praktycznych platform przeznaczonych do tego typu rozgrywek. Zarejestrujmy się na nich i… zacznijmy grać! W sieci też można łatwo poznać bardzo ciekawych ludzi.