Niemalże wszyscy spędzamy swój wolny czas w dość podobny sposób. Rzadko kiedy po całym dniu pracy chce nam się jeszcze uczyć czy chociażby przeczytać kilka stron zaczętej książki, tak więc wymęczeni ładujemy się do łóżka bądź układamy się wygodnie na kanapie, by rozpocząć kolejny wieczorny seans filmowy albo bezmyślnie wgapiać się w różne programy telewizyjne, jakie tylko akurat nam się napatoczą.

Planszówki zamiast TV i smartphona

Nie tędy droga. Wbrew pozorom tego typu rozrywki wcale nas nie relaksują, a jedynie ponownie negatywnie nas pobudzają i powodują w naszym organizmie wyrzut dopaminy, od której stajemy się coraz bardziej uzależnieni. A przecież istnieje wiele innych sposobów na relaks. Nie musimy zawsze odpoczywać przed telewizorem, komputerem czy laptopem. Następnym razem, gdy poczujemy, że nasze ciało znów domaga się chwili przerwy od pracy, weźmy do ręki gry planszowe dla dorosłych i zaprośmy do nich rodzinę. Oczywiście w oglądaniu filmów czy seriali nie ma niczego złego, o ile tylko znamy w tym wszystkim umiar.

To właśnie planszówki błyskawicznie wprowadzą nad w stan prawdziwego relaksu. Mają one jeszcze jedną znaczącą przewagę nad oglądaniem telewizji – nie szkodzą oczom i totalnie ich nie męczą. A musimy dbać o swój wzrok. Powinniśmy wiedzieć, że tak naprawdę uszkadzamy go codziennie, robiąc to chociażby w pracy, gdzie zwykle długimi godzinami siedzimy przed komputerami bądź laptopami. Po powrocie do domu wręcz powinniśmy przynieść odrobinę ulgi obolałym oczom. W tym celu nie zmuszajmy ich znowu do wpatrywania się w kolorowe światła i sam ekran komputera bądź telewizora.

Gry planszowe to super czas!

Zamiast tego rozbudźmy pozostały zmysły, które często pozostają przez cały dzień w uśpieniu. Gry planszowe dla dorosłych zaangażują nasz dotyk, słuch, a czasem nawet i zapach czy smak. Do planszówek możemy przecież przygotować różne przekąski. Dzięki temu odpoczynek będzie znacznie przyjemniejszy, a my wyniesiemy z niego dla siebie jeszcze więcej dobroci.